Czy możliwa jest cukrzyca u 28-latki po ciąży?

Witam. Mam 28 lat, w ciąży miałam cukrzycę ciążowa. Nie mam nadwagi, moje BMI to 21.55. Ostatnio zrobiłam krzywa cukrowa 75g, wyniki to: na czczo-92, 1h po-230, 2h po-180.Hemoglobina glikowana-5.48. dodam że w czasie gdy robiłam krzywa cukrowa brałam przez miesiąc Atywia daily-tabletki hormonalne na torbiel przepisana przez lekarza ginekologa. Czy mam cukrzycę?

Z badań wynika, że nie. Ale wskazują one na stan przedcukrzycowy - nieprawidłową tolerancję glukozy (glukoza po 2 godz 180mg%).
No chyba, że jest to błąd laboratoryjny.
Na Pani miejscu skonsultowałbym się ze swoim lekarzem.
Także powtórzyłbym badanie za 6-8 tygodni.

Pozdrawiam.
wizytylekarskie.org