Czy można innym lekiem zastąpić Euthyrox?

Witam. Od miesiąca zażywam tabletki Euthyrox 50 na niedoczynność tarczycy. Mam bardzo silne bóle głowy i kołatanie serca, od czasu zażywania leku. Nie wiem co robić bo ból głowy jest nie do wytrzymania, a tabletkę muszę brać bo stwierdzono, że od niedoczynności tarczycy przybyło mi wody w osierdziu koło serca. Nie wiem co robić czym te tabletki zastąpić? Mam 45 lat.

Lek Euthyrox może być zastąpiony innym lepiej, jednak konieczna jest do tego konsultacja z internistą lub endokrynologiem. Należy również szukać innych przyczyn wymienionych dolegliwości. Nie należy na własną rękę modyfikować leczenia.