Czy można łączyć Metforminę i alkohol?

Od pół roku przyjmuję metforminę 500 o przedłużonym uwalnianiu na insulinooporność i PCOS. Zbliża się moje wesele, na którym nie ukrywam chciałbym wypić kilka kieliszków wina lub drinków. Na ulotce i w Internecie widnieje zapis iż spożywanie alkoholu z lekami zawierającymi metforminę jest zabronione. Mój lekarz stwierdził, że nic mi nie grozi i mogę spożywać alkohol. Czy na pewno nic mi nie grozi?

Witam
Może Pani się spokojnie napić na weselu. Ryzyko kwasicy ketonowej dotyczy spożywania dużej ilości alkoholu, natomiast sporadyczne picie umiarkowanej ilości nie stanowi zagrożenia
Pozdrawiam