Czy można obniżyć dawkę insuliny?

Witam. Jestem cukrzykiem od 2 tygodni i mam bardzo niski cukier. Ratowałam się landrynkami i kanapką. Czy mam przyjąć wieczorną insulinę i coś zjeść czy można pominąć ewentualnie obniżyć dawkę insuliny? Dziękuję

Lek. Paweł Szadkowski

Może Pan "sterować" dawkami insuliny, natomiast wymaga to wprawy i ważne, żeby nie zrobił Pan sobie tym krzywdy. Nie podał Pan dokładnie jak insulina jest dawkowana, więc ciężko doradzić coś konkretnego. Najlepiej udać się z problemem do diabetologa, ewentualnie internisty.