Czy można zwiększy dawkę insuliny?

Dzień dobry moja mama ( 88 lat) na cukrzycę choruje od 20 lat. Insulinę bierze od 10 lat ( gensulina 2 x dziennie - 24 rano, 14 wieczorem).Od 3 tygodni poziom cukru waha się od 200 nawet do 400. Czy można zwiększać podawaną insulinę?

Dzień dobry,

samemu nigdy nie powinno się decydować o zmianie dawki leku.

Jeżeli poziom glukozy jest na wysokim poziomie to proszę skontaktować się z lekarzem prowadzącym - jeżeli będzie konieczność to wówczas zadecyduje on o zmianie dawki insuliny.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga