Czy na podstawie tych wyników można już stwierdzić cukrzycę ciążową?

Witam. Ginekolog zleciła mi OGTT, 75g glukozy Moje wyniki na czczo 97, po 1h 110,po 2h 102. Jestem obecnie w 8t ciąży. Czy na podstawie tych wynikówożna już stwierdzić cukrzycę ciążową, czy może powinnam.powtórzyć badanie lub wykonać inne dodatkowe?

Lek. Paweł Szadkowski

Wynik na czczo jest nieprawidłowy (przekracza 92 mg/dl), wyniki po 1 i po 2 godzinach są w normie. Na podstawie jednego nieprawidłowego wyniku już można rozpoznać cukrzycę ciążową.