Czy od uderzeń pięścią może powstać krwiak?

Witam . Chciałabym zasięgnąć opinii różnych lekarzy w tej kwestii ponieważ mam dużo niejasności gdyż opinia biegłych sądowych bardzo się mota. Raz mówią żeby powstał krwiak musiał poupadać na twardą powierzchnię albo być kopany a drugim razem że trzy uderzenia z pięści wystarczą aby powstał krwiak. W pewnym dniu poszkodowany został delikatnie pobity przez dwie osoby. Dostał od jednej osoby plackacza a od drugiej osoby ze dwa trzy razy też plackacza , może raz z pięści. Po godzinie źle się czuł i zabrało go pogotowie. Miał 4,8 promila alkoholu we krwi , był nałogowym alkoholikiem , pił już te wynalazki z mety. Po trzech dniach zapadł w śpiączkę a po dwóch tygodniach zmarł. Posiadał po prawej stronie w okolicach prawego oka 6 cm ślady uderzenia. Miał krwiaka mózgu i rozległe zapalenie płuc. Opinia biegłych wykazała że na pewno w tych dniach i w tej godzinie co te osoby go uderzyły , dostał krwiaka. Moje pytanie brzmi. Czy to możliwe że od takich uderzeń o których piszę powstał krwiak ? Czy możliwe żeby takie ślady pobicia świadczyły o możliwości pojawienia się krwiaka ? Czy jednak możliwe jest aby dostał tego krwiaka przez ilość alkoholu i czy to alkohol się przyczynił bardziej do śmierci czy te uderzenia ? Proszę o odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze sam alkoholizm mógł Spowodować to iż nawet niewielu uraz mógł spowodować zmiany takie jak
Krwiak które stały się zagrożeniem życia