Czy powiększenie prawej komory to zespół serca płucnego?

Witam ostatnio w badaniu echo serca wykryto powiększenie prawej komory do 14mm a norma to 11mm. Wizyta u lekarza za miesiac. Czy mam powody do obaw? Ekg wiele razy robione i zawsze dobre. Czy to juz zespol serca plucnego? Spironetria w normie. Bardzo sie niepokoje.

Lek. Tomasz Budlewski

Jakie występują objawy? Jakaś dusznosc? Hormonalna antykoncepcja? Jaki powód badania echo? Konieczna konsultacja lekarza kardiologa