Czy rezygnacja z laktozy zwalczy nadmierne gazy?

Od kilku miesięcy męczę się z wzdęciami, gazami, naprzemiennymi biegunkami i zatwardzeniami. Czasami dochodzi do tego ból brzucha w dolnej części z lewej strony. W tym samym czasie pojawiło mi się także bardzo mocne swędzenie skory które występuje zazwyczaj podczas zasypiania. Zdarzają się tez takie napadu swędzenia w ciągu dnia. Gastrolog zalecił mi zrezygnowanie z laktozy bez żadnych badań - nigdy wcześniej nie miałem takich problemów.

Lek. Katarzyna Szymczak

Niedobór lakotzy może się ujawnić dopiero w pozniejszym wieku, sugeruję stosować się do zaleceń lekarza.