Czy są to objawy typowe dla nerwicy?
Dzień dobry, Od 5 miesięcy mam niepokojące objawy: - ciągły ból głowy (mniejszy lub większy, ale tak na prawdę odczuwalny cały czas, oprócz podczas snu. Cały dzień na całej głowie, w gorszych momentach mocny ból w czole, za okiem i w skroniach) - ciągłe zmęczenie, senność - dziwne uczucie, trudne do opisania - odrealnienie, oddalenie, otępienie, czuję się jakbym zmienił ciało(?) - wahania nastroju (nie wiem, czy spowodowane długością tych dolegliwości, czy są jednym z elementów tego co mi się dzieje) - ból oczu (muszę cały czas używać w każdym urządzeniu filtra niebieskiego światła, bo inne strasznie razi) - trudność ze skupieniem (nie jakieś ogromne, ale jednak czuję, że nauka nie jest taka sama) - czasami uczucie niepokoju w sercu Byłem na wizytach u laryngologa (przepisał leki na podrażnioną śluzówkę nosa, gardła i zatok; na kolejnej wizycie stwierdził, że wszystko wróciło do normy). Kolejne były odwiedziny u neurologa, zostało mi przepisane flunarizinum WZF na migreny oraz zlecono przeprowadzenie rezonansu głowy (nic niepokojącego nie wyszło). Uważam jednak, że to nie migreny. Byłem również u okulisty, lecz wzrok mam w idealnym stanie. Morfologia (krew, glukoza, lipidogram, ALT, AST, GGTP, Elektrolity K i Na, CRP i TSH) książkowa. Co to może być? Nerwica? Czytałem wiele o tym i dużo na to wskazuje, chociaż to dziwne bo nie mam dużo stresu w życiu. Może coś związane ze skrzywieniem kręgosłupa? Już na prawdę nie wiem...

MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu
Apteczka pierwszej pomocy
Czy wiesz jak powinna wyglądać apteczka pierwszej pomocy? Znasz wszystkie elementy, które powinny się w niej znajdować? O tym jak zaopatrzone powinny być apteczki pierwszej pomocy opowiada Artur Szymczak ? ratownik medyczny z Centrum Szkoleń Ratowniczych.
Witam,
wiele objawów, na które Pan wskazuje, są charakterystyczne dla nerwicy, ale w tym momencie nie można definitywnie stwierdzić, że nie wynikają one z dolegliwości somatycznych. Potrzebny jest pogłębiony wywiad, by określić, czy Pana objawy mogą mieć charakter psychosomatyczny. Wspomina Pan, że obecnie nie doświadcza w swoim życiu dużo stresu. W przypadku nerwicy zdarza się, że czynniki wywołujące napięcie, lęk czy stres nie są tak jednoznaczne i czasami na pierwszy rzut oka trudno zobaczyć ich przyczynę. Dopiero z czasem "puzzle" składają się w całość. Dzięki rozmowie i poczuciu, że jest się rozumianym łatwiej je ułożyć.
Co więcej, widzę, że jest Pan w bardzo ważnym, ale obarczonym dużym poziomem presji, napięcia i niepewności okresie życia. Być może Pana organizm daje sygnał, że potrzebuje wsparcia. Zachęcam do zasięgnięcia rady u specjalisty. Jeśli przyczyna Pana dolegliwości nie jest psychologiczna, to również jest to istotna informacja i wskazówka, że należy szukać dalej.
Pozdrawiam serdecznie.