Czy taka krótka miesiączka powinna skłonić mnie do wizyty u lekarza?
Dzień dobry , mam pytanie odnośnie miesiączki, zawsze są przez pierwsze 2 dni dość obfite następnie już słabe, cykl ok 30-35 dni, w tym miesiącu miesiaczka trwała 3 dni i była bardzo skapa , jak nigdy, w lutym byłam u ginekologa badanie USG prawidłowe, cytologią również, czy powinnam umówić się raz jeszcze, czy poczekać? Skapa miesiaczka nie jest u mnie powodem ciąży. Dziękuję za odpowiedzi:)

KOBIETA, 37 LAT 12 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Dzień dobry,
w przypadku, gdy krótko trwająca miesiączka pojawiła się u Pani jednorazowo, nie powinno to stanowić powodu do niepokoju, ponieważ może być to spowodowane np. stresem, nieodpowiednim odżywianiem w ostatnim czasie, zmianą diety itp.
Jeżeli jednak taka sytuacja miałaby miejsce również w kolejnych miesiącach, zalecamy odbycie wizyty u ginekologa, ponieważ może to być objawem nieprawidłowości w obrębie jajników, zaburzeń hormonalnych, nieodpowiedniego przebiegu owulacji itd., co jest konieczne do zdiagnozowania przez specjalistę.
Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/wczesniejsza-miesiaczka-przyczyna-chorob
https://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-miesiaczka
https://portal.abczdrowie.pl/menstruacja-najwazniejsze-informacje
https://portal.abczdrowie.pl/skape-miesiaczki