Czy takie agresywne zachowanie męża jest niepokojące?

Witam . Mam 24 lata i jestem zona od roku oraz matka rocznego dziecka . Moim problemem jest brak szacunku i agresja w małżeństwie . Mój mąż potrafi mnie popchać , gdy coś jemu zarzucam , albo nawet była taka sytuacja , że odkurzał w mieszkaniu a ja chciałam o coś się zapytać męża , wtedy on mnie popchnął . Później przepraszał coś tam kupił i mówił ze więcej tego nie zrobi . Później inna sytuacja była , gdy mąż się ze mną zaczął drażnić i mnie zaczepiał a ja w odwecie jego lekko uderzyłam , wtedy mąż złapał mnie od tylu za szyje i przycisnął do ściany , mówiąc żebym tak nie robiła . Potrafi wyzwać mnie od suk , gdy np powiem coś z czym się nie zgadza i jego to zbulwersuje .Ogólnie między nami tak jest od kiedy zaczęliśmy tylko się spotykać . Od początku był patologicznie zazdrosny nie mogłam malować się tak jak chciałam i ubierać . Teraz trochę z tym odpuścił . Jednak najbardziej zabolało mnie to gdy popchnął mnie bez żadnego wyraźnego powodu , gdy tylko chciałam o coś się zapytać . Nie wiem czy jest sens dalej w to brać czy może ja wymyślam i to normalne sprzeczki w małżeństwie i to moja wina , ze męża prowokuje . Proszę o poradę ...

Dzień dobry, bardzo zmartwiła mnie Pani wypowiedź, ponieważ wyzwiska, akty fizyczne (jaką są popchnięcia, uderzenia, łapanie za szyję), zakazy pewnych społecznie przyjętych norm (jak makijaż i ubiór) to przejawy przemocy domowej. Normalne sprzeczki powinny opierać się o słowa i/lub ewentualne zachowania (takie jak nieodzywanie się do siebie, chociaż to też powinno szybko minąć), lecz nie o sytuacje wywołujące niepokój i poczucie braku bezpieczeństwa w domu. W takiej sytuacji zalecana jest terapia dla partnera. Można także skorzystać z terapii par, choć w momencie, kiedy występuje przemoc, terapia par traktowana jest jako półśrodek. Jednak to wciąż forma pomocy. Myślę więc, że warto, by Pani mąż skontaktował się terapeutą. Pani również może skorzystać z pomocy psychologicznej, np. w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, który prowadzi nieodpłatną pomoc psychologiczną osobom doświadczającym przemocy.