Czy takie ciśnienie stanowi zagrożenie przy znieczuleniu?

Dzień dobry, za 3 tygodnie mam gastroskopię w znieczuleniu ogólnym. Boję się, ponieważ mam bardzo niskie ciśnienia, 80/50 lub czasem 70/30. Czy takie ciśnienie stanowi ryzyko zgonu podczas znieczulenia? Czy istnieje jakiś bezpieczny rodzaj znieczulenia w mojej sytuacji? Kobieta, 38 lat

Szanowna Pani, proszę się nie martwić, anestezjolog zadba, aby nic złego się nie stało