Czy te objawy wskazują na zaburzenia lękowe?

Witam. Trzy tygodnie temu w pracy zrobiło mi się słabo tak , że musiałem usiąść , uczucie niepewności , strach , że zaraz zemdleje i obawa , że coś złego się dzieje tylko to nasiliły. Zwolniłem się do domu , myślałem , że to ustąpi jednak się myliłem. Korzystając z tele porady lekarza doszliśmy do wniosku , że może to być od ciśnienia bo miałem bardzo wysokie. Aktualnie biore leki na nadciśnienie , ale dolegliwości się utrzymują. Czasem nawet boję się wyjść z domu , mam ciągłe uczucie niepokoju . Wizyta u psychiatry potwierdziła co prawda zaburzenia lękowe ale to wszystko cały czas się utrzymuje. Dochodzi do tego ucisk w uszach , tepy ból głowy uczucie chwilowo pogorszonego widzenia. Bardzo się boje , że to coś poważnego

Witam Pana,

Jeżeli lekarz psychiatra stwierdził zaburzenia lękowe,

to one mogą powodować dolegliwości, które Pan opisuje.

Opisane przez Pana objawy, zwłaszcza lęk o własne zdrowie,

często towarzyszą zaburzeniom nerwicowym.

Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach

powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie narasta i co raz trudniej

go ujarzmić, a to może doprowadzić nasilania objawów.

Postawioną diagnozę można potwierdzić lub wykluczyć

tylko podczas osobistej konsultacji, po wnikliwym

wywiadzie i zbadaniu okoliczności, które doprowadziły

do opisanych zaburzeń.

Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pana

problemu, dotrzeć do przyczyny Pana dolegliwości i stanów lękowych

i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Pana do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami

jak i przyczynami zaburzeń lękowych oraz ich konsekwencjami,

dzięki czemu odzyska Pan równowagę wewnętrzną i spokój.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/