Czy te szczepienia faktycznie ochronią przed koronawirusem?

Na stronie Ministerstwa Zdrowia pojawiła się ostatnio informacja, że Ministerstwo zaleca aby szczepić się przeciw pneumokokom i grypie, bo to może pomóc w przypadku zarażenia koronawirusem. Czy to faktycznie może złagodzić przechodzenie wirusa albo ograniczyć ewentualne powikłania? Na jakiej zasadzie to działa? Czy jest bezpieczne?

Na razie nie ma jasnych informacji odnośnie wpływu tych konkretnych szczepionek na przebieg COVID19, mogą na pewno zmniejszyć ryzyko koinfekcji i cięższego przebiegu zakażeń