Czy to dalej mogą być skutki Cymbalty?

Witam. Ze względu na nerwice dostałem cymbalte 30mg na dzień. Zaczął się koszmar po tygodniu nie wytrzymałem, pierwsze dni ból głowy do zniesienia ale 7 dnia czułem się na tyle słabo, że zdecydowałem odpuścić branie dalej leku. Od tamtego czasu mam jednostajny ciagly lekki ból z tylu glowy cały dzień taki sam dyskomfort. Jestem za granicą wiec naczytalem się ze to jeden z objawów guza mózgu. Nie mam wymiotów ale czuje takie zawroty głowy,Czy to dalej mogą być skutki cymbalty? Brałem tylko 7 dni

Należy zwrócić się do lekarza który to napisał i może zmienić na lepiej tolerowany tymoleptyk np Escitalopram actavis?

Witam,

objawy wymienione przez Pana mogą być związane z Cymbaltą- bóle i zawroty głowy występują po niej dość często- szczególnie na początku leczenia. Jeśli będą uporczywe i nie będą ustępować- byłoby to wskazaniem do zmiany na inny preparat, który będzie lepiej tolerowany.
Rozwiązaniem może być przyjmowanie Cymbalty po dużym posiłku- pokarm opóźnia nieco wchłanianie leku nie wpływając na całkowitą ilość, która ulegnie wchłanianiu. Czasem poprawia to tolerancję

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl