Czy to jest jednak cukrzyca?

Czy to cukrzyca? Po 1 wizycie lekarz stwierdził cukrzycę, powiedział, że dostanę leki (wynik krzywej cukrowej:Oh 115.10 1h 216.40 2h 123.90). Natomiast na 2 wizycie, gdzie miało zostać przedstawione leczenie lekarz stwierdził, że to nie cukrzyca. Że jednak wynik ponad 200 to stan przed cukrzyca i nic z tym nie robić. (Wcześniej mówił, że ponad 200 to cukrzyca, a na czczo nie może przekraczać 100) Mój drugi wynik krzywej: 0h 95.80 1h 219.90 2h 129.30. Insulina 0h 6.9 1h 40.4 2h 36.3

Jeśli nie ma pani takich objawów jak nadmierne pragnienie i oddawanie moczu, spadek masy ciała, to na podstawie testu można rozpoznać u pani nieprawidłowy glikemie na czczo - stan przedcukrzycowy - który absolutnie NALEZY leczyć. Jeśli występują u pani ww objawy to można przy cukrze 200 występującym przygodnie rozpoznać cukrzycę. Pytanie czy pierwszy test był wykonany prawidłowo, ocena czynności tarczycy, występowanie u pani otylosci, wywiad rodzinny, czynniki ryzyka cukrzycy, dlaczego test był zlecony? Warto w razie wątpliwości zgłosić się że wszystkimi wynikami do diabetologa.