Czy to refluks jelitowo-żołądkowy?

Witam:)Mam 45 lat.Od 11-go roku życia choruję na Rzs i przyjmuje wiele leków przeciw zapalnych,np.leflunomide,olfen.Od kilku miesięcy mam objawy związane z żołądkiem tz.nudności ranne i po posiłkach,ziewanie,odbijanie powietrzem,gazy, wzdęcia i częste biegunki.Robiłem badanie kału na obecność helicobacter i nic nie wykazało.Lekarz internista zalecił mi tribux,ale to raczej nie skutkuje.Czy mam zespół jelita wrazliwego, czy refluks jelitowo-żołądkowy.Dziękuje i pozdrawiam:)

Witam,

zalecam wizytę u osteopaty bądź innego terapeuty wisceralnego w celu diagnostyki klinicznej i ewentualnej terapii. Takie diagnozy są często stawiane ze względu bo zbiór pewnych objawów i nic zupełnie nie mówią o jednostce chorobowej
Jeśli jest refluks to trzeba poszukać przyczyny, to się nie bierze z niczego.
może być jakieś ograniczenie ruchomości przełyku bądź żołądka i już będą takie objawy,

pozdrawiam
Konrad Skrzat