Czy trening o godz. 19 jest dobry?

czy trening o godzinie 19 jest najlepszy i co należy zjeść po takim treningu wieczornym

Witam serdecznie,

Czy ,,trening jest najlepszy'' to trudno określić. Wybierze Pani taką porę kiedy ma Pani najwięcej energii i najchętniej Pani ćwiczy. To jest kwestia dość indywidualna choć wiele źródeł określa różne godziny jako najlepszy moment na trening ja uważam że należy obserwować swój organizm i dostosować czas treningu do własnych potrzeb. Po wieczornym treningu należy dostarczyć pełnowartościowe białko oraz węglowodany i tu ze względu na dość późną godzinę można je uzupełnić w postaci dużej porcji warzyw.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk dietetyk

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Lepiej ćwiczyć rano, posiłek potreningowy powinien dostarczyć WW i Białko np. tost z sardynką i sok pomidorowy lub banan i mleko - wszystko zależy od tego jaka ma Pan masę ii le Pan ćwiczył na jakim obciążeniu.