Czy uczucie ściskania w klatce piersiowej mogą wynikać z pracy i stresu?
Dzien dobry. Szanowni Panstwo pracuje jako choreograf i mam takie male pytanie. Po przyjezdzie na wakacje mialam problem z barkiem, ale po konsultacji z ortopeda wszystko w normie. Mialam uczucie sciskania klatki piersiowej, napompowanych narzadow wenwtrznych czy obecnie jakby ktos nnie dusil. Mialam robione cytologie, morfologie, mocz, cukier, ekg, usg brzucha-wszystko bdb. W miedzyczasie stres smiercia dziadka, przeprwadzka, praca. Czy takie bole w tej sytuacji sa normalne? Z gory dziekuje

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam,
Takie bóle nie są normalne, ale mogą być typowe dla sytuacji w jakiej Pani się znajduje/znajdowała. Ucisk w klatce piersiowej, uczucie niemożności złapania oddechu mogą wiązać się bezpośrednio z długotrwałym stresem, napięciem, których doświadczała pani w związku z ostatnimi wydarzeniami, o których Pani napisała.
Prawdopodobne wydaje się, że doświadcza Pani somatyzacji stresu. Jest to objaw nerwicowy. Proszę zastanowić się kiedy pojawia się ten ból i uczucie duszenia, czy nasila się w określonych sytuacjach?
Warto spróbować znaleźć czas na odpoczynek i relaks, podjąć inna aktywność fizyczną, która nie będzie bezpośrednio związana z Pani pracą. Jedną z opcji jest także skontaktowanie się z lekarzem psychiatrą, który potwierdzi, bądź odrzuci hipotezę o pojawieniu się reakcji nerwicowej.
Ponadto w przypadku odrzucenia podejrzeń o przyczynie umiejscowionej w ciele, proponuję skontaktować się z psychologiem, który pomoże Pani opracować właściwy sposób radzenia sobie ze stresem i sytuacjami trudnymi.
Pozdrawiam,
Grzegorz Pożyczka - Psycholog
www.psycholog24radom.pl
Dzień dobry. Ból jest zjawiskiem adaptacyjnym i służy temu, aby ostrzegać nas przed zagrożeniem. Jeżeli zagrożenie nie wynika ze stanu medycznego organizmu (co wykluczyła dość obszerna diagnostyka w tym przypadku), to prawdopodobnie są to bóle psychogenne. Organizm w ten sposób sygnalizuje, ze nie radzi sobie w sferze emocjonalnej. Proszę skorzystać z pomocy psychologa. Pozdrawiam.
http://progress.warszawa.pl/