Czy wskazana jest diagnostyka neurologiczna?

Do jakiego specjalisty udać się z poniższym objawem? W ostatnich dniach mam wiele stresów w życiu, nie śpię w pełni w nocy (to raczej polsen) i rozmyślam, mam ruminacje i gonitwę myśli. Zdarzają się chwilę wybudzenia, jakby wyrwania z polsnu, uczucie oddalenia od tego co wokół mnie (środowisko w pokoju w którym przebywam) i ogromny lęk. Po chwili docierają do mnie bodźce - światło lampy, muzyka w tle czy jakieś szumy itp. Najgorszym objawem jest to ogromne uczucie leku w sercu. Po chwili, powoli dochodzę do siebie. Czy wskazana jest diagnostyka neurologiczna czy to tylko silny stres?

Witam! Opis wskazuje na zaburzenia nerwicowe. Jeżeli na NFZ to poradnia Zdrowia Psychicznego; prywatnie to psychiatra, psycholog, psychoterapeuta. Po zdiagnozowaniu podstawowym (przyczynowym) leczeniem jest psychoterapia z ew. wsparciem lekami p/lękowymi, p/depresyjnymi (leczenie objawowe). Najlepiej zastosować jednocześnie oba warianty terapeutyczne. Powodzenia W. Łuczkowski.