Czy zaprzestanie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych Microgynon 21 może być przyczyną występowania nieregularnych miesiączek?

Witam. Czy zaprzestanie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych mocrogynon 21 może być przyczyną występowania nieregularnych miesiączek a także wydłużenia okresu krwawienia miesiączkowego (do ok. 2 tygodni - incydent jednorazowy w życiu)? W sierpniu miałam cytologię - nie stwierdzono żadnych zmian złośliwych, USG w maju 2013r. i też niczego nie wykryto. Stwierdzono jedynie niedobór hormonów dlatego miałam przyjmować tabletki antykoncepcyjne. Czy powinna do nich wrócić?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Jeżeli był to incydent jednorazowy, nie ma się czym przejmować. Po prostu tabletki nie powodują wzrostu endometrium, prawdopodobnie po odstawieniu endometrium pogrubiało i więcej się złuszczyło. Gdyby jednak coś Panią niepokoiło, proponuję skonsultować się ze swoim ginekologiem
Pozdrawiam