Convulex i Depakine Chrono, jakie są różnice między nimi

Witam serdecznie. Proszę o wyjaśnienie szczegółowo czym się różnią leki - Convulex (Acidum valproicum) oraz Depakine Chrono (Natrii valproas, Acidum valproicum). Widzę, że obydwa mają w składzie ten sam składnik, w związku z tym czy działanie ich jest również takie samo? Czy to są zamienniki? Jaka jest cena leku Convulex? Który z tych leków: Convulex czy Depakine jest lepszy i skuteczniejszy w leczeniu objawów padaczki? Czy to prawda, że skutkiem ubocznym stosowanie leku Convulex może być depresja? A może zamiast tego brać coś jeszcze innego? Na rynku jest sporo medykamentów, może znajdzie się jakiś zamiennik, który zastąpiłby branie tych dwóch leków na raz, bo wolałbym mieć jeden a konkretny a nie się rozdrabniać i łykać po kilka dziennie. Czy Convulex w syropie ma takie samo działanie, czy słabsze? Dziękuję za informacje. Pozdrawiam.

Witam!
Jak już sam Pan rozszyfrował: Convulex jest kwasem walproinowym, a Depakine Chrono jest solą sodową kwasu walproinowego. Ca da działania: oba leki mają działanie p/drgawkowe, stabilizujące napęd i nastrój. Zdecydowanie częściej jest stosowana Depakine. Ale każdy lek ma swojego odbiorcę, na jednego lepiej działa kwas, na innego sól sodowa.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.