Dieta dla 26-latki pozwalająca zmniejszyć wagę

Witam. W ostatnim czasie intensywnie się odchudzałam. Z 85 schudłam do 63 przy wzroście 165 w ciągu 4 miesięcy.Chciała bym troszkę stracić na wadze, tak do 50.Moje koleżanki twierdzą, że to już była by przesada, bo już teraz jestem szczupła i widać mi kości. Ale jednak mi zależy na jeszcze kilku kilogramach. Kontroluję to. Czy faktycznie przesadzam?

Witam Panią,

Bezpieczne i zdrowe odchudzanie to około 1kg tygodniowo. W tym momencie nie waży Pani niepokojąco mało ale to czy Pani przesadza mogłabym stwierdzić dopiero po analizie Pani jadłospisu. Jeżeli się Pani głodzi, jada zbyt mało a dieta jest bardzo rygorystyczna i niskokaloryczna to jest czym się martwić. Jeżeli jednak to Pani kontroluje a jadłospis jest pełnowartościowy to można się odchudzać. Pamięta Pani że jedynie zdrowa dieta przynosi trwałe efekty.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam serdecznie!

50 kg to zdecydowanie za mało. Przy takiej wadze mogą pojawić się zaburzenia hormonalne.
Moim zdaniem idealna waga dla Pani to 55-60 kg.

Pozdrawiam,
Katarzyna Wawrzyniak
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl

Wydaje mi się, że może się Pani przydać konsultacja z psychologiem, ponieważ takie nastawienie do zrzucania wagi, jakie bije z Pani krótkiej wiadomości, moze stanowić czerwoną lampkę przed rozwinięciem się zaburzeń odżywiania. Przede wszystkim takie wczesne objawy zaburzenia to niezadowolenie ze swojej wagi i wyglądu pomimo obiektywnych znaków że ta waga spada; poczucie kontroli (choć to kontrola zazwyczaj tylko deklarowana - w rzeczywistości kontroli się nie ma); odrzucanie obiektywnych opinii nt. wyglądu (koleżanki mówią,że jest Pani szczupła, ale mimo to opinie te nie docierają do Pani); szybka utrata wagi (często metodą "za wszelką cenę"). Jak Pani widzi - w Pani opisie te objawy sie pojawiają. Czerwona lampka - on. Polecam zgłosić się na konsultację z psychologiem. Pozdrawiam.