Dieta na przybranie masy mięśniowej dla 26-latka

Witam! Mam 26 lat,168cm wzrostu i wagę 63 kilogramy chciałbym się dowiedzieć jaką dietę przybrać żeby przybrać na masie mięśniowej(rozbudować się)
26 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
W tym przypadku wskazane byłoby wprowadzenie regularnych ćwiczeń fizycznych, skupiających się na mięśniach wybranej partii ciała oraz zwiększenie podaży energii. Jej źródłem powinny być jednak zdrowe produkty spożywcze.
Białko w diecie musi być dostarczane z chudego mięsa i ryb, produktów mlecznych oraz jaj. Jego zalecana ilość to ok 1,2 g/kg.m.c/dzień
Jako źródło węglowodanów polecam pełnoziarniste lub mieszane pieczywo, płatki owsiane, makarony, kasze i ryż brązowy . Węglowodany powinny stanowić ok 55% dziennej podaży energii.
Ważne tłuszcze w diecie to przede wszystkim oleje roślinne, dodawane najlepiej na surowo.

Witaj,
Diteta na przybranie masy mięśniowej jest nieodłącznym elementem ćwiczeń siłowych i areobowch. Dieta taka powinna być odpowiednio zbilansowana zarówno pod kątem kalorii (około 3000- 3500kcal) oraz białka (20%), tłuszczu (25%), węglowodanów (55%). Białko dobrze dostarczać z rybami (dorsz, morszczuk, mintaj, pstrąg), mięsa (indyk, wołowina, kurczak), jaja (max 5 na tydzień). Tłuszcze - oleje roślinne (słonecznikowy, oliwa z oliwek, słonecznik, migdały, orzechy), węglowodany (ryż brązowy, kasza jaglana, kasza grycznana, warzywa, owoce). Nie może także zabraknąć wody średnio zmineralizowanej - > 1500 mg/ l. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek