Dlaczego 14-latka długo krwawi?

Witam Moja 14 letnia córka od 1,5 roku miesiaczkuje i od ostaniego czasu jej okres trwa nawet 20 dni. Wiem że to nienormalne u nastolatki, zarejestrowałam córke do ginekologa ale wizyta dopiero 5 pazdziernika. Proszę o porade co takiego może dolegac mojej córce?

Lek. Paweł Szadkowski

Przyczyną może być obecność polipów lub mięśniaków macicy, choroby ogólnoustrojowe, np.: zaburzenia krzepnięcia krwi, zaburzenia hormonalne, działanie niektórych leków. Może Pani przed wizytą u ginekologa wykonać podstawowe badania z krwi, tj. morfologia krwi i układ krzepnięcia. Dokładniejsze badania hormonalne zleci już lekarz po zbadaniu.