Dlaczego doszło do plamienia przed usunięciem krążka?

Dzień dobry, Od ponad roku stosuję Ginoring, zawsze regularnie i zgodnie z ulotką, nie stosuję leków ani suplementów które miałyby wpływ na działanie krążka. Krwawienie z odstawienia zawsze dostawałam regularnie, natomiast w tym cyklu kilka godzin przed planowanym wyjęciem krążka pojawiło się bardzo delikatne plamienie bez innych objawów. Krążek wyjęłam o planowanej godzinie, a plamienie utrzymywało się jeszcze 1 dzień po wyjęciu krążka, dopiero kolejnego dnia (2 dzień po wyjęciu) dostałam własciwe krwawienie z odstawienia. W tym cyklu narażona byłam na bardzo, wyjątkowo silny stres i silne emocje, czy to może być powodem? Czy antykoncepcja działa prawidłowo? Skąd mogło pojawić się plamienie przed wyciągnięciem krążka?
KOBIETA, 22 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Podczas stosowania krążka antykoncepcyjnego Ginoring mogą pojawiać się plamienia bądź krwawienia. Choć zazwyczaj krwawienie z odstawienia występuje po wyjęciu krążka, to plamienia mogą się zdarzyć także poza tym okresem. Zazwyczaj nie jest to powodem do niepokoju. W Pani przypadku przyczyną mógł być silny stres.

Jeśli stosowała Pani krążek Ginoring regularnie i zgodnie z zalecaniami producenta, to antykoncepcja powinna działać prawidłowo, więc ryzyko zajścia w ciążę jest znikome.

Mimo to, jeśli plamienia będą się powtarzać w przyszłości, proszę skonsultować się z ginekologiem.

Podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienia-podczas-stosowania-krazka-antykoncepcyjnego,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-wystapienie-krwawienia-przed-wyciagnieciem-krazka-antykoncepcyjnego-jest-niepokojace,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-plamienie-przed-wyciagnieciem-krazka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-to-plamienie-przed-wyciagnieciem-krazka-jest-normlane.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.