Dlaczego dziecko wymachuje rękami?

Witam. Jestem mamą 7 miesiecznego chlopca. Od pewnego czasu zauważam pewne niepokojące mnie u niego zachowania. Otóż, ciągle wymachuje rączkami i nogami i rzuca główka na boki i całym ciałem patrząc się cały czas w jeden punkt na suficie. Słabo reaguje wołany po imieniu a nawet czasami mam wrażenie że wie że go wołam ale specjalnie odwraca wzrok. Z kontaktem wzrokowy również bywa różnie. Raz na mnie spojrzy po czym zaraz ucieka wzrokiem jakby się mnie zawstydził. Jest bardzo nerwowym niemowlakiem ponieważ dając mu zabawkę po chwili wpada w histerie wyrzuca ja i zaczyna płakać. Położony na brzuchu chwilę polezy w podporze po czym zaczyna płakać również histetycznie jakby mu się coś działo. Nie pelza nie raczkuje nie siada. Jedyne co potrafi na tą chwilę to odwracać się z pleckow na brzuch. Jesteśmy rehabilitowani ze względu na asymetrie ulozeniowa ciała i obniżone napięcie barkowe.Bardzo się martwię że mogą to być pierwsze syntnomy autyzmu. Syn urodzony w 36 tyg ciąży cc, 10/10 w skali apgar. Nie wiem gdzie mogę się udać żeby rzetelnie lekarz sprawdził czy moje obawy maja jakieś uzasadnienie. Proszę o rady pozdrawiam
Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień dobry!
Najlepiej poszukać placówki, która prowadzi wczesne wspomaganie rozwoju. Zwykle w takowych są wszyscy specjaliści (psycholog, pedagog, neurolog, psychiatra), którzy ocenią poziom rozwoju dziecka i s razie potrzeby zalecą wsparcie.
W razie pytań zapraszam do kontaktu. Również ON LINE.
Pozdrawiam Agata Majda
www. pracowniaterapeutyczna.eu