Dlaczego jestem podirytowana?

Jestem ciagle poirytowana. Bardzo szybko wybucham. Jestem przy tym agresywna ale tylko do mojego partnera, jesli kto kolwiek inny mi podnosi cisnienie z otoczenia po prostu odchodze w druga strone a z partnerem walcze. Nie mam za grosz cierpliwosci a juz w szczegolnosci jesli nie jest tak jak mam w glowie aplanowane. Nie sluzy to mojemu zwiazkowi. Sprawdzilam tarczyce - jest w normie, tylkoPTO podwyzszone (41).

Dzień dobry.

Na stan rozdrażnienia, jak Pani pewnie wie, wpływ mogą mieć różne czynniki: od biologicznych po środowiskowe. Jeśli podejrzewa Pani, że przyczyny Pani stanu nie są związane z zaburzeniami somatycznymi (np. zaburzeniami pracy tarczycy) albo po prostu chce się Pani przyjrzeć, na ile wpływ na ten stan mają czynniki natury psychologicznej, zachęcam do konsultacji z psychoterapeutą. Ten zapewne będzie chciał dowiedzieć się na przykład, od jak dawna zauważa Pani u siebie większą skłonność do irytacji czy jakie zmiany zaszły w Pani życiu w okresie poprzedzającym te zmiany. Nie jest łatwo odpowiedzieć na Pani pytanie bez przeprowadzenia szczegółowego wywiadu.

Pozdrawiam,

Daniel Lipka
psycholog, psychoterapeuta
https://www.psychoterapiakompas.pl
https://www.psychoterapiakompas.pl/blog