Dlaczego miewam te krostki na twarzy?

Dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć jaka może być przyczyna występowania u mnie wysypki na twarzy w postaci bolesnych krostek. Za każdym razem jak użyje kosmetyku, który ma w składzie kwas hialuronowy na następny dzień mam bolesne krosty, czy to po maseczkach czy po zwykłym toniku z tym kwasem. Dodam jeszcze, że moja skóra na twarzy reaguje na depilacje pasty cukrowej jak i wyrywania włosków nicią w postaci zapalenia mieszków włosowych.
Redakcja abcZdrowie

Witam,

uczulenie na kwas hialuronowy nie zdarza się zbyt często, ponieważ kwas ten występuje naturalnie w naszych tkankach. Bardzo możliwe, że Pani skóra reaguje w ten sposób z powodu innych składników zawartych w wymienionych kosmetykach i niekoniecznie musi to być właśnie kwas hialuronowy.

Warto by było udać się do kosmetologa w celu oceny skóry. Specjalista dobrałby kosmetyki przeznaczone do Pani cery, gdyż stosowanie przypadkowych kosmetyków, niedostosowanych do konkretnej cery może kończyć się właśnie w ten sposób.

Pytania o alergię na kwas hialuronowy pojawiały się już w naszym projekcie. Oto kilka przykładowych pytań wraz z odpowiedziami naszych ekspertów: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-kwas-hialuronowy-w-kosmetykach-moze-powodowac-obrzek-i-alergie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/alergia-na-kwas-hialuronowy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/alergia-na-kwas-hialuronowego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.