Dlaczego moja córeczka nie chce spać w ciągu dnia?

Witam,

Mam pytanie odnośnie snu i jedzenia dziecka. Mam 6-miesięczną Julię, śpi tak od godziny 22.00 do 6.00 rano, ale za to później nie chce spać. Gdy się ją bierze do usypiania płacze i też nie chce jeść co 3 godziny. Czym to jest spowodowane?

Z góry dziekuję za poradę.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Pani córeczka to jeszcze maleństwo, ale potrafi już wyrażać swoje potrzeby. Dobrze, że przesypia niemal całą noc, bo Pani może zregenerować siły i odpocząć. Dzieci rozwijają się według pewnych faz, ale występują pomiędzy dziećmi pewne indywidualne różnice, na które warto zwrócić uwagę. Być może Julka jest dzieckiem, które nie potrzebuje już zbyt wiele snu w ciągu dnia, skoro przesypia całą noc.

Proszę zadbać o wyciszanie maleństwa w czasie południowej drzemki, może wzbogacić ją o masażyki, słuchanie uspokajającej muzyki albo poobserwować córeczkę, kiedy staje się spokojniejsza, co działa na nią uspokajająco i wówczas to zastosować. Są dzieci, które zasypiają przy szumie suszarki.

Karmienie dzieci też nie musi odbywać się zgodnie z książkowymi zaleceniami. Proszę obserwować dziecko i może wydłużyć czas pomiędzy posiłkami. Proponuję skontaktować się z lekarzem pediatrą, który pozwoli określić kaloryczność przyjmowanych przez dziecko posiłków, bo to również może mieć wpływ na apetyt i częstość spożywania posiłków przez dziecko.

Pozdrawiam!