Dlaczego nie mogę opanować stresu?

Witam, mam problem którego nie mogę rozwiązać od 2 lat. W wstydliwych sytuacjach dopada mnie taki stres że nie mogę się opanować, trzęsę się jakbym miała atak paniki. Raz zostałam przyłapana na przeglądaniu czyjegoś telefonu, co spowodowało u mnie omdlenie. W szkole byłam z znana z tego że ciągle chodzę zestresowana przed obawą, że coś wstydliwego mi się zdarzy. Boję się poznawać nowych ludzi, bo może coś powiem źle czy coś. Nie daje sobie już rady z tym , że ciągle chodzę taka zestresowana i ponura. Wolałabym zniknąć żeby więcej już nie czuć tego co czuje w tym momencie.

Szanowna Pani,

wskazane jest leczenie metodą psychoterapii poznawczo - behawioralnej, zalecana jest konsultacja psychiatryczna. Poczucie wstydu obserwujemy na twarzy, np. rumieniec, jednak istotny jest proces, który zachodzi w umyśle; tok myśli - ocen, jak i przekonań o sobie, innych ludziach, otaczającej nas rzeczywistości, etc. Inne emocje, które odczuwamy w określonych sytuacjach, zachowanie, zachęcam do pracy ze specjalistą.

Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś