Dlaczego odczuwam złość i agresję?

Odczuwalna złość , agresja i są to chwilowe uderzenia gdzie wszystko mnie doprowadza do wrzenia agresji , np wyjścia z domu , bycie w domu to że chodzę to że siedzę, to że muszę zjeść i wiele innych codziennych rzeczy i jeszcze do tego to co wymieniłem chce czyli takie wachania podjęcia decyzji np wyjdę z domu mam mega złość w sobie że wyszedłem , zostanę w domu to samo agresja psychiczna że zostałem . Obawiam sie ponieważ ta agresja nie ma ujścia i z dniem kolejnym i kolwjnym dochodzą dodatkowe bodźce , i wiem że by rozładować to musiał bym zniszczyć rozwalić zburzyć np zakład pracy , dom i tego się nie da załatwić rozmową bo każda rozmowa doprowadza mnie do złości a jeśli chodzi o rozmowy to nie muszę brać udział w nich by odczuwać złość agresje bo ktoś np rozmawia i dodam że tak się dzieje od dwóch tygodni

Dzień dobry,
Doradzałabym wizytę u psychiatry oraz psychologa psychoterapeuty. Podejrzewam, że leki od lekarza mogłyby skutecznie Pana wyciszyć. Na pytanie o powody Pana agresji nie jestem wstanie odpowiedzieć, gdyż do tego potrzebny byłby dłuższy wywiad. Przyczyny mogą mieć podłoże endogenne (wewnętrzne np. zaburzone neuroprzekaźnictwo w mózgu; skrajne niedobory witamin i/lub mikroelementów ważnych dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego itd) lub egzogenne a więc czynniki zewnętrzne, które mogą być na ten moment niedostępne Pana świadomej części psychiki. Bardzo ciekawi mnie to, co ostatnio działo się w Pana życiu i czy zdarzyło się coś negatywnego lub nastąpiła jakaś zmiana. Jeśli nie rozmowy z psychoterapeutą pomogłyby Panu w dotarciu do nieświadomych źródeł problemu oraz w uzyskaniu większego wglądu we własne procesy psychiczne. Mam nadzieję, że wkrótce uda się Pan do specjalisty i wszystko się wyjaśni.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psychologkulczycka.pl/