Długotrwałe uczucie do nauczyciela

Zakochałam się w nauczycielu i wiem, że nie jestem już w stanie pokochać nikogo innego nawet innego wykładowcy.Jest młody, ale co z tego skoro nie jestem dla niego atrakcyjna? Chyba nie jestem bo nie chce mieć ze mną kontaktu w ogóle.Jest mi przykro i nie wiem co mam ze sobą zrobić. Jak dalej żyć? Inni próbują mi wmówić, że to moja wyobraźnia. Nie sądzę, żeby moje uczucia były fikcją i wyobraźnią bo trwa to już od 2008 roku. Ten komunikat odbieram to jako, że nie mam prawa z nim być, ale inna ma

Witam, to prawda Pani uczucia nie są fikcją, jednakże to co jest ważne na ten moment, to odpowiedzieć sobie na pytanie lub znaleźć odpowiedź, co takiego się dzieje, że ulokowała Pani swoje uczucia w osobie, która jest dla Pani niedostępna, nie odpowiada na Pani uczucia. Kiedy tak się dzieje, że ktoś zamiast dawać sobie szanse na realny związek, zatrzymuje się na poziomie marzenia, to jest to informacją, że ma prawdopodobnie trudność w byciu w bliskiej relacji. Bliskość wiąże się zawsze z emocjonalnym ryzykiem. Nie jest łatwo samemu spojrzeć z dystansu na zakochanie, dlatego warto skorzystać z psychoterapii. W Pani, życiu jest teraz czas na realne piękne zakochanie. Pozdrawiam

WITAM, zakochanie się w kimś kto nie odwzajemnia naszych uczuć to sytuacja powszechnie spotykana, doświadczył jej w swoim życiu chyba każdy z nas.Skoro sytuacja braku zainteresowania ze strony ukochanego trwa jak rozumiem od 2008 roku a więc 5 lat, to powstaje pytanie co się dzieje, że Pani to uczucie nie przechodzi? platoniczna miłość do wyidealizowanego obiektu jest typowa dla nastolatek, ale nawet jeżeli jest Pani nastolatką to 5 lat to kawał czasu,stanowczo za dużo aby żyć wyłącznie marzeniami. Ogranicza Pani sobie w ten sposób możliwość wejścia w realny związek z kimś kto odwzajemni uczucie.Szkoda czasu, kiedy Pani wreszcie to zrozumie? Dojrzałość to między innymi zdolność godzenia się z ograniczeniami w życiu, kiedy zamierza Pani dojrzeć? Wiem że zapomnieć o swojej, szczególnie pierwszej, miłości nie jest łatwo ale zapewniam że jest to możliwe. Zachęcam! Jest wiele innych możliwości wokół Pani, zapewniam :)