Drętwienia - czy to nerwica?

Witam, mam problem, a zaczęło się to jakieś półtora miesiąca temu. Jadłem rybę i coś jakby utkwiła mi ość w gardle, parę dni coś czołem, że tam coś jest, co mi przeszkadzało. Udałem się do laryngologa, popatrzył, pooglądał, zrobił usg gardła i powiedział, że nic tam nie widzi. Następnie zaczęło po moich nogach coś jakby chodzić, raz w jednej, raz w drugiej, raz w ręce, później przeszło do karku, do uszu, głowa bolała - poszedłem do neurologa, kazał zrobić badania: ck, elektrolity, magnez, wapń, tsh oraz morfologię - wszystko wyszło ok, tylko mxd wyszło 16 (a norma do 9) alta 44,1 (a norma do 40) rozmaz krwi obwodowej w normie. Neurolog dalej upiera się, że wszystko ze mną w porządku, tylko że coś po mnie chodzi! Ręce i nogi mi drętwieją, coś jakby mi blokowało, powieka lewa mi drga, czasem też twarz jakaś taka drętwiejąca jest.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Witam serdecznie,
Skoro osobiste badanie lekarskie przeprowadzone przez dwóch specjalistów i wykonane badania dodatkowe nie potwierdziły przyczyny Twoich dolegliwości, należny wziąć pod uwagę podłoże nerwicowe. Możemy tu mówić np. o zaburzeniach somatyzacyjnych, czyli takich, w których objawy cielesne powstają na skutek problemów natury psychologicznej. W tego typu zaburzeniach, np. w hipochondrii typowe jest stałe „monitorowanie” swojego ciała, skupienie na płynących z niego bodźcach, które ma na celu jak najszybsze wychwycenie sygnałów choroby. Osoby cierpiące na tego typu zaburzenia czują np. „mocny puls”, „bóle tętnic”, różnego typu „drgania” narządów.
Nasze ciało w całości jest oplecione siecią naczyń i nerwów. W każdej sekundzie nerwy przewodzą setki informacji o stanie ciała i odbierają mnóstwo bodźców płynących z wnętrza. Na co dzień nie koncentrujemy się jednak na tych bodźcach - nasza uwaga jest nakierowana raczej na to, co dzieje się wokół nas. Dlatego, jeśli skupimy się na ciele, wiele z wrażeń może wydawać się „dziwnymi”, jednak nie jest to objaw choroby, lecz naturalnych reakcji i procesów. Przeżywany lęk może natomiast napinać mięśnie, powodując np. drgania powiek, bóle głowy lub niektórych grup mięśni.
W tej sytuacji byłoby więc korzystnie, gdybyś spróbował zastosować np. techniki relaksacyjne i starał się odwracać uwagę od absorbujących Cię objawów.

http://portal.abczdrowie.pl/techniki-relaksacyjne-w-leczeniu-nerwic

Z pozdrowieniami

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty