Drobny obszar o śr. ok. 5mm, o podwyższonym sygnale w obrazach T2 zależnych - najprawdopodobniej naczyniak

Proszę o interpretacje wyniku MR odcinka szyjnego kręgosłupa.W obrębie trzonu C7 drobny obszar o śr. ok. 5mm, o podwyższonym sygnale w obrazach T2 zależnych- najprawdopodobniej naczyniak, tarcze międzykręgowe na poziomach C3/C4, C4/C5, C5/C6 o dyskretnie obniżonej intensywności sygnału, Th2/Th3- niewielka centralna protruzja tarczy międzykręgowej powoduje nieznaczna redukcję płynowej przestrzeni buforowej.

Witam. Naczyniak to łagodna zmiana wywodząca się z tkanki mezenchymalnej, zazwyczaj nie powodująca dolegliwości. Protruzja to zaś przepuklina jądra miażdżystego krążków międzykręgowych, która może uciskać na worek oponowy i korzenie nerwowe powodującym tym samym silne dolegliwości bólowe.