Dexilant a Controloc i Ircolon

Witam, mam pytanie. Ostatnio na rynku pojawił się nowy lek Dexilant. Chciałbym się dowiedzieć, czy Dexilant działa inaczej niż Controloc i który z nich jest mocniejszy? Do tej pory stosowałem Controloc, ale od jakiegoś czasu widzę, że przestał na mnie działać i już mi nie pomaga. Chciałbym się dowiedzieć, czym Dexilant się różni od obecnych leków i w jakich konkretnie przypadkach się go zaleca. Interesuje mnie, czy Dexilant działa inaczej, niż wcześniej dostępne leki czy po prostu jest kolejnym zamiennikiem. Zależy mi na jak najwyższej skuteczności leku i chciałbym mieć pewność, że stosuję najbardziej optymalne rozwiązanie. Mam jeszcze dodatkowe pytanie. Na zwiększenie ciśnienia zwieracza przełyku został mi przepisany Ircolon i chciałbym wiedzieć, w jaki sposób działa ten lek i czy stosowanie go pomoże w mojej przypadłości. Pozdrawiam.

Witam.
Dexilant należy do tej samej grupy co Controloc i ma taki sam mechanizm działania. Można go jednak przyjmować niezależnie od posiłków, co może wpływać na jego większą skuteczność.
Obecnie poleca się jego stosowanie w przypadku nieskuteczności innych inhibitorów pompy protonowej.

Ircolon reguluje perystaltykę całego przewodu pokarmowego, w tym zwiększa napięcie dolnego zwieracza przełyku.