Energiczne kiwanie się na boki podczas zasypiania u 8-miesięcznego dziecka

Witam. Mój syn ma 8 miesięcy. Poród był dość trudny ale oprócz dwóch otarć na główce, wszystko było w porządku. Od paru miesięcy zauważyłam u dziecka energiczne kiwanie się na boki przy zasypianiu i wierzganie nóżkami, a od jakiegoś czasu, przy zabawie w pozycji siedzącej, maluch kiwa się w przód i w tył. Po wizycie u neurologa i USG główki nie stwierdzono nic niepokojącego. Ja jednak bardzo się martwię, jestem przerażona. Co może wpływać na takie zachowania maluszka?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proponuję dla własnego spokoju udać się jeszcze do lekarza pediatry.

Witam. Być może kiwanie się, wierzganie, kołysanie jest związane z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego (zaburzeniami SI). Proszę udać się na konsultację do placówki zajmującej się diagnozą i terapią zaburzeń SI.

Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein
http://www.logo-ped.gda.pl