Fobia szkolna u syna

Mój syn ma fobie skolnom ,dostarczyłam zaświadczenie od psychiatry Pani dyrektor i wychowawczyni syna,oni jednak nic z tym nie robiorobią twierdzą że jest leniwy i nie chce się uczyć, natomiast syn ma coraz częściej wymioty i biegunkę. Co mogę z tym zrobić i gdzie mam szukać pomocy.

Dzień dobry,
szkołę bardziej zobowiązują do podjęcia działań dokumenty wystawione przez rejonową poradnię psychologiczno-pedagogiczną, dlatego to tam warto się teraz zgłosić po pomoc.

Ile Pani syn ma lat? Skoro chodzi do szkoły wnioskuję, że jest poniżej 18 roku życia. Pisze Pani o psychiatrze, jednak w kwestii młodego człowieka, nastolatka, sugerował bym raczej kontakt z psychologiem.Szkoła nie reaguje na ten fakt, ponieważ nie ma tak naprawdę co z tym zrobić. W szkołach najczęściej są pedagodzy, psycholodzy są rzadkością a nawet jeśli są, to szkoła nie zapewnia warunków w których można było by przeprowadzić terapię fobii (zwłaszcza szkolnej). Polecam kontakt z psychologiem lub psychoterapeutą celem ustalenia dokładnej diagnozy dla syna oraz przeprowadzenia terapii zab. lękowych w nurcie najbardziej do tego odpowiednim.