Czy mogę zastosować jakieś inne zapobiegawcze leki albo zioła?

Dzień dobry, Od 3 tygodni mam biegunki. Sa różnego koloru, najczęściej żółte, ale pojawia się też kolor zielony i jasno brązowy. Zdarzają się dni gdzie stolec jest normalnej konsystencji ale zaraz znowu jest luźny. Bóle brzucha miałam tylko przez 3 dni, 2 tyg temu gdzie ta biegunka się nasiliła. Stosowałam przez 3 dni smecte ale mało pomogła. Teraz tylko odczuwam bulgotanie, przelewanie i gazy. Wypróżnianie jest od 3 do 5 razy w ciągu dnia i nie jest obfite. Aktualnie przebywam w Niemczech więc do lekarza wybiorę się po powrocie do Polski. Czy mogę zastosować narazie jakieś inne zapobiegawcze leki albo zioła?
KOBIETA, 31 LAT 1 tygodni temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

długotrwała biegunka może mieć różne przyczyny, takie jak choroby zapalne jelit, infekcje, nietolerancje pokarmowe, stres, zmiany w diecie czy nawet reakcje na leki. Proszę upewnić się, że wypija Pani dużą ilość płynów, aby uniknąć odwodnienia. Można także stosować roztwory elektrolitowe dostępne w aptece. W przywróceniu równowagi flory jelitowej pomocne mogą okazać się także probiotyki.

Konieczna jest wizyta u lekarza oraz wykonanie badań diagnostycznych, by móc rozpoznać przyczynę problemu. W międzyczasie można przyjmować doraźnie leki łagodzące objawy, które znajdzie Pani w aptece. Farmaceuta powinien coś doradzić.

Inne pytania o długotrwałą biegunkę umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlugotrwala-biegunka-do-jakiego-lekarza-powinnam-sie-udac,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlugotrwala-biegunka-i-plyn-o-jasnej-barwie-uchodzacy-z-odbytu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlugotrwale-biegunki-przy-eozynofilii-u-corki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.