Gdzie jeszcze mam szukać pomocy?

Od stycznia leczę się na depresję, biorę różne leki, chodzę na terapię, ale nic nie zmienia mojego - stanu nie chce mi się wychodzić z domu, mam często myśli samobójcze, bo wydaje mi się, że jestem nikomu nie potrzebna. Gdy ktoś ode mnie coś chce- złoszczę się, chcę by dał mi swięty spokój.

Dziś lekarz zadecydował o tym, bym przeszła na świadczenie rehabilitacyjne, gdyż w pracy sobie nie poradzę. Jak walczyć z tym stanem? Chcę poczuć radość życia, już nie wytrzymuję tego napięcia. Co robić? Gdzie szukać pomocy? Barbara

Witam!

Powrót do zdrowia w przypadku ciężkich zaburzeń depresyjnych jest długi i trudny. Nastrój jest obniżony i brak energii na podstawowe czynności. Myślę, że przede wszystkim powinna Pani o swoim samopoczuciu porozmawiać z psychoterapeutą oraz lekarzem prowadzącym. Psychoterapeuta będzie mógł zwrócić szczególną uwagę na Pani potrzeby i obecny stan, natomiast lekarz będzie mógł zmodyfikować leczenie i dopasować je do obecnej sytuacji.

Może Pani także powiedzieć rodzinie, jak się czuje i co Panią denerwuje. Będą mogli zrozumieć to, co się z Panią dzieje i wiedzieć, czym spowodowane są agresywne zachowania względem nich. Rodzinam, dzięki tem, będzie mogła Panią wspierać i zmniejszać ilość sytuacji stresowych

Pozdrawiam