Gdzie robione są badania na bakterie?

Ponieważ napotykam na opornych lekarzy, którzy nie wykazują chęci wydania skierowania, chciałabym zrobić badania prywatnie. Problem w tym, że nie wiem gdzie się udać aby takie badania wykonać. Proszę o informacje.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Aby wykonać badanie bakteriologiczne należy udać się do pracowni mikrobiologicznej. Znajdują się one przy większych szpitalach lub przychodniach lub po porostu w laboratoriach. Można tam wykonać różnego rodzaju badania, bakteriologiczne, wirusologiczne, na grzyby. Także odpłatnie. Jeśli w okolicy nie ma takiej pracowni, można pójść do laboratorium przyszpitalnego. Nawet jeśli tam badania nie wykonają, to na pewno pokierują, gdzie należy się udać.
Pozdrawiam!