Leczenie otyłości brzusznej

Na wystąpienie otyłości brzusznej bardziej narażeni są mężczyźni niż kobiety. U kobiet udział w jej powstaniu mają m.in. zaburzenia równowagi hormonalnej czy menopauza. O tym, jak wygląda leczenie otyłości brzusznej, wypowiada się prof. Wojciech Drygas.

Witam,

Zacznijmy od tego, że waga do której powinien Pan dążyć to 72 kg.

Jeśli chodzi o ginekomastię może to być ginekomastia tłuszczowa, często funkcjonująca pod nazwą rzekoma - jest to nadmierny rozrost tkanki tłuszczowej w obrębie piersi.
Oczywiście nie można wykluczyć tutaj takich powodów jak zachwianie równowagi hormonalnej w organizmie, ale podejrzewam, że w Pana przypadku jest to spowodowane nadmierną masa ciała.

Przede wszystkim powinien Pan wykonać USG, aby określić rodzaj ginekomastii. Samo zdjęcie i informacje na ten temat nie są wystarczające.
Jeśli w wyniku badania okaże się, że przerost jest spowodowany tkanką gruczołową należy zgłosić się do endokrynologa, jeśli jest to tkanka tłuszczowa mamy do czynienia z wpływem otyłości.

Dlatego pierwszym krokiem powinno byc wykonanie badania USG, ale mimo wszystko powinien Pan dążyć do zmniejszenia masy ciała, tak jak postępuje Pan teraz. Zastanawiam się nad skutecznością Pana diety w ciągu roku wynik powinien być nieco wyższy.

Jeśli jest Pan zainteresowany może Pan odwiedzić naszą stronę www.kalorynka.pl, gdzie dostępne są programy odchudzające, również dla mężczyzn.

W razie pytań może się Pan skontaktować ze mną pod adresem ola@kalorynka.pl

Pozdrawiam serdecznie,
mgr dietetyk
Aleksandra Erdmann

www.kalorynka.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty