Histeria i trudności w nawiązywaniu kontaktów z dziećmi u 3-latka

Mój3 latek jest wesoły, intelektualnie rozwija się ok.Bawi się wyobraźnią, zna liczby, litery, bawi się w chowanego. Późno zaczął chodzić i mówić-często w 3 osobie.Martwi mnie, że nie nawiązuje kontaktów z dziećmi. Ma napady histerii.W domu od początku mało bawi się sam ciągle mnie woła.Jeśli zostawiam go samego to chodzi po mieszkaniu, pokrzykuje bełtając. Jak się ekscytuje to zawsze skacze. Uwielbia teraz liczby, równania, chce wiedzieć jaki jest dzień, data, godzina.Martwię się czy nie ma ZA?

Warto zwrócić uwagę, czy rozwija kontakt wzrokowy, reaguje na swoje imię, a także chce i potrafi dzielić uwagę (np. pokazuje palcem coś rodzicowi i sprawdza, czy rodzic patrzy, mówi o czymś, co nie ma na celu doprowadzenie do otrzymania czegoś itp), prosi o zrobienie konkretnych rzeczy a nie używa ręki dorosłego jak "narzędzia". Najlepiej jednak zwrócić się o pomoc do specjalisty- diagnostyka pozwoli albo na uspokojenie, albo podjęcie kroków wspierających rozwój malca.

Witam,
List,jak widzę jest niedokończonyale jeżeli dziecko nie jest gotowe do bycia we własnej grupie i bez Pani,nie trzeba niczego przyspieszać a jedynie z Pani uczestnictwem te kontakty nawiązywać.
Pozdrawiam