Hypodensyjny obszar malacyjny w mózgu
Witam.Czym jest hypodensyjny obszar malacyjny w mozgu?Po 25 latach po raz pierwszy mam to na TK.W 3 tygodniu zycia mialam zapalenie opon mozgowych.Dzis mam 25 lat.Czy ten wynik sugeruje cos z czym powinnam udac sie do lekarza?
25 LAT ponad rok temu
Pierwsze objawy autyzmu
Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
90 poziom zaufania
Witam,
opisana zmiana świadczy o obecności obszaru martwicy tkanki nerwowej i następującym rozmiękaniu. Może być to powikłaniem zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych, ale mimo wszystko przyczyna powinna zostać ustalona. Diagnostykę należy prowadzić pod kontrolą neurologa.
Masz 25 lat, w wieku niemowlęcym zapalenie opon.
Dlaczego robiłaś TK głowy??? Co Cię zaniepokoiło?
Pojedynczy mały obszar hipodensyjny w TK może być bez znaczenia, ślad po przebytym zapaleniu, często też przy migrenach Skonsultuj z Lekarzem któy zlecił badanie.