Ile czasu musi minąć zanim wykonam zabieg?

Dzień dobry, Proszę o informację, jaki musi upłynąć czas od zakończonej terapii sterydowej ( 10 dni: 2 dni 12 mg dziennie Metypred, 2 dni 8 mg, 6 dni po 4 mg ) żeby skorzystać z zabiega dermapenem czy kwasami? Pozdrawiam Anna

Lek. Bianka Małczuk

Witam,

W przedstawionej przez Panią sytuacji trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Mam zbyt mało danych. Nie wiem, na jakie schorzenia Pani choruje, z jakiego powodu były stosowane sterydy, etc. Wskazana jest konsultacja z Pani lekarzem prowadzącym.

Pozdrawiam serdecznie