Ile czasu zajmuje odbudowa płaszcza hydro-lipidowego skóry?

Witam Ostatnio gorzej pielęgnowałam skórę i używałam agresywniejszych środków do mycia. Skóra niezależnie czym jest umyta jest zawsze ściągnięta. Ile orientacyjnie czasu zajmuje odbudowa płaszcza hydro-lipidowego? Czego używać, aby pomóc zregenerować skórę?

Taka regeneracja może zająć od kilku do kilkunastu tygodni wszystko zależy od wyjściowego stanu skóry i od tego jak teraz będzie Pani dbała o skórę. Najlepiej zgłosić się do dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej i po zbadaniu stanu skóry lekarz dobierze odpowiednią metodę leczenia. Najczęściej są to zabiegi z peelingami, mezoterapią, dobranie prawidłowej pielęgnacji domowej. Czasami zabiegi laserowe, ale to wszystko podczas konsultacji można ustalić.