Inne wyniki pomiarów ciśnienia

Czy w takim razie to jest normą jeśli aparat ciśnieniowy (ten z pompką ręczny) pokazuje mi zazwyczaj to samo ciśnienie w okolicach 120/80 czasem zdarza się wyższe, a aparat elektroniczny (nadgarstkowy) za każdym razem inny wynik?

Automatyczne aparaty do pomiaru ciśnienia się są najdokładniejszą metoda pomiaru. Jeśli wykonany prawidłowo pomiar ręcznym aparatem wykazuje wartości prawidłowe ( zakładając oczywiście że osoba dokonująca pomiaru ma ku temu potrzebne umiejętności ) to proszę uznać je za wiążące.