Interpretacja wyniku MR kręgosłupa 39-latka
Witam wynik RM : Zniesienie fizjologiczne lordozy z przerostem w odcinku środkowym.Na poziomie C3/C4,C4/C5 niewielkie centralne uwypuklenie krążka m-k spłyca przednią rezerwę rdzenia. Na poziomie C5/C6 centralno-prawoboczna przepuklina krążka m-k spłyca przednią rezerwę płynową rdzenia i modeluje po stronie prawej jego przedni zarys. Na poziomie C6/C7 niewielka centralna przepuklina krążka m-k spłyca przednią rezerwę płynową rdzenia.Rdzen kręgowy bez zmian ogniskowych. Jak ten wynik zrozumieć?

MĘŻCZYZNA, 39 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na występowanie zmian o charakterze zwyrodnieniowym i przeciążeniowym. Tego typu patologie mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe związane z uciskiem i oddziaływaniem na struktury nerwowe w obrębie kręgosłupa. W tej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczony jest zabieg operacyjny.