Intrepretacja wyniku rezonansu magnetycznego po synowektomii otwartej u dziecka
prosę o interpretacje wyniku badania rezonansu u dzicka 4 lata po synowektomii otwartej .,chorego na RZS -chrzastka stawowa klykci k.udowej o nierównych obrysach,niejednorodnym sygnale -podwyższony synał rogu prdniego łakotki bocznej-najp.poziome uszkodzenie -cialo tłuszcowe hoffy niejednorodne -zwiekszona ilośc plunu,przerost błony maziowj

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Operacja jaką przechodziło dziecko polegała na chirurgicznym usunięciu zmienionej błony maziowej w obrębie stawu lub ścięgna. Obecnie istnieją cechy stanu zapalnego Ciało Hoffy to jest tkanka tłuszczowa znajdująca się w stawie kolanowym, wygląda trochę jak wata cukrowa. Pełni rolę amortyzatora w stawie.